Zarejestruj się

Witam :)

Jesteś nowy/nowa na naszym Forum? Tu możesz się przywitać

Moderatorzy: jerzy, Opiekun forum, Admin merytoryczny

użytkownik

Witam :)

Postautor: czarny » 19 gru 2012, 20:49

Witam serdecznie.Mam na imię Krzysiek i jestem trzeźwiejącym od 12 kwietnia 2010r alkoholikiem i omc lekomanem. Zdrowieć zacząłem 14 kwietnia rozpoczynając terapię stacjonarną, 8-tygodni. Łącznie z terapią pogłębioną trwało to około dwóch lat.Jeszcze na terapii stacjonarnej zacząłem uczestniczyć w mityngach AA.Ośrodek raz w tygodniu udostępniał salę na mityngi.Do dziś, co prawda z różną regularnością uczestniczę w mityngach.Problem w tym że jedynie uczestniczę. Nie mam sponsora, nie realizuje wobec tego programu. Nie rezygnuje jednak z kontaktów (w realu) i innymi zdrowiejącymi alkoholikami, mityng czy bardziej prywatne relacje. Co do mojego picia to trwało około dziesięciu lat, pod koniec-ostatnie trzy lata-bardzo destrukcyjnie, ciągi dwa lub trzy tygodnie picia, kilka dni ...do tygodnia, dochodzenie do siebie, tydzień nadziei że będzie dobrze i powrót do picia.Na początku były jeszcze leki uspokajające, benzo, ale że na nie potrzebne były recepty i wizyty u lekarza a na wódę nie, to została wóda. Pozdrawiam Krzysiek.
Pozdrawiam serdecznie Krzysiek :)

użytkownik

Re: Witam :)

Postautor: Malko » 20 gru 2012, 07:03

Witaj, Krzysiek. Myślałeś może o takiej opcji, jak warsztaty kroków? W moim mieście w styczniu rusza coś takiego. "12 kroków w 12 miesięcy", będzie tam sporo doświadczonych aowców, szukających podopiecznego, chcących i mogących być sponsorami. Niestety, spotkania będą o 16, więc nie dam rady uczestniczyć (praca). Natomiast może zdążę na końcówkę i porozmawiam z ludźmi po takim spotkaniu. Może komuś będzie się chciało zrobić dla mnie powtórkę albo zostać sponsorem, niekoniecznie w trybie 12 kroków w 12 miesięcy.

Pozdrawiam serdecznie. :)

senior
Awatar użytkownika

Postautor: jal » 20 gru 2012, 08:01

Witaj Krzysztofie na pokładzie. :)
Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

domownik

Postautor: Ryś » 20 gru 2012, 08:34

Witam serdecznie Krzysiu. Życzę powodzenia na drodze do trzezwości. PD-Ryś
Przeszłości nie zmienisz-przyszłość przed Tobą

Opiekun forum
Awatar użytkownika

Postautor: jerzy » 20 gru 2012, 10:34

Krzysiu, czy masz podstawową literaturę AA o jakiej ci pisałem na PW?

Masz dosyć mocne podstawy i szkoda by było ich rozmycia przez upływający czas bez pracy nad sobą.
Dopóki nie znajdziesz sponsora możesz wiele sam, a literatura ci w tym pomoże, bardzo ci się przyda teraz, a później - tym bardziej.
Nie ma drogi na skróty do miejsca,
do którego dojść warto...

Spróbuj, na początek, zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność...

domownik

Postautor: mariusz73 » 20 gru 2012, 15:35

Witaj Krzysztofie :smile:
Pogody Ducha Ci życze.

użytkownik

Postautor: czarny » 20 gru 2012, 20:27

Dzięki serdeczne za powitanie i sugestie. Co do literatury to, jak najbardziej mam i korzystam. Dzięki literaturze, innym sugestią niejako własnymi choć nie do końca własnymi dotarłem do kroku czwartego. Mam jednak obawy czy taka praca bez konkretnych wskazówek i przewodnictwa sponsora jest pełna.Obawiam się że nie do końca...ale mimo to nie zamierzam nic nie robić.Co do warsztatów to, czy nie powinien w nich brać udziału ktoś bardziej doświadczony w pracy z programem??? Pozdrawiam .

Opiekun forum
Awatar użytkownika

Postautor: jerzy » 20 gru 2012, 20:35

Wszystkie twoje wątpliwości i pytania, dotyczące sponsoringu rozwieje ci książka "12 Kroków ze sponsorem" dostępna również do zakupu przez internet.
Według mnie jest to niedoceniana podstawa dla sponsora jak i dla sponsorowanej osoby. Nie trzeba nic kombinować, gdyż jest tam po kolei wszystko. Tylko kupić i jechać z tym światem. Jest to książka podobna WK, nigdy na 100% jej nikt nie "przerobi :)

domownik
Awatar użytkownika

Postautor: maarian » 20 gru 2012, 20:39

Na temat sponsorowania 10 lutego 2013 będą warsztaty w Poznaniu. Zapraszam.
Marian, dozgonny alkoholik

Alkoholik, który jest sam, znalazł się w złym towarzystwie.

Opiekun forum
Awatar użytkownika

Postautor: jerzy » 20 gru 2012, 20:42

A tak z ciekawości Marian, jakie dodatkowe kryteria musi spełniać osoba, która chce te warsztaty zaliczyć, aby zostać sponsorem?

użytkownik

Postautor: czarny » 20 gru 2012, 21:08

jerzy pisze:Wszystkie twoje wątpliwości i pytania, dotyczące sponsoringu rozwieje ci książka "12 Kroków ze sponsorem" dostępna również do zakupu przez internet.
)
Wcześniej właśnie korzystałem z adresu który podałeś mi w linku, ale czy to dla tego że zdecydowałem się (nie pamiętam czemu) na płatność przy odbiorze i tu ze względu na anonimowość na której mi średnio zależy, musiałem albo jechać na pocztę, albo...co zrobiłem, poprosić doręczyciela żeby to za mnie zrobił za kilka dni, bo odcinek dla Poczty mieścił się wewnątrz paczki, której osobiście nie mogłem odebrać. Grzecznościowo w podobnych sytuacjach pocztę odbiera teść zarazem sąsiad. W sierpniu, jak się nie myle, w Akuraciku nabyłem "Jak wytrwać w trzeźwości", zamierzałem jeszcze, raczej głównie "12 kroków ze sponsorem", ale czasowo była niedostępna ....i tak mi zeszło :oops: Dzięki za przypomnienie i rekomendacje książki.

użytkownik

Postautor: neo » 20 gru 2012, 23:53

Witaj Krzysiu w miejscu gdzie miałeś być i gdzie jesteś. Pogody ducha. Pozdrawiam.
Nie mów swojemu Bogu,że masz wielki problem. Powiedz swojemu problemowi,że masz wielkiego Boga.

Opiekun forum
Awatar użytkownika

Postautor: marecki » 23 gru 2012, 13:16

Sponsorem może być każda osoba z pewnym stażem abstynenckim, pracująca na krokach a więc i regularnie uczestnicząca w mityngach. Osoba taka również powinna mieć sponsora. Mężczyzna sponsoruje mężczyźnie, kobieta- kobiecie.
marek alkoholik
_________
AA było sposobem jakim Bóg przywołał mnie do siebie

użytkownik

Postautor: cisza spokój » 23 gru 2012, 21:15

Dziś to wiem.Jeśli na początku ktoś nie chce nie potrzebuje sponsora,to tylko dlatego ,że tkwi w nim uparty czarny anioł:) który mówi ja sam ,ja sama sobie poradze,oczywiście są ludzie którzy nigdy nie mieli sponsora ,ja twierdze że jest trudniej trzeżwieć.Jeśli na początku alkocholik zostaje sam ze swoimi problemami,to finał może być wiadomo jaki.Pycha i duma to tez powód ja sam, ja sama A wszyszczy wiemy że pierwszy dzień dla alkocholika, niepicia to jak pierwszy dzień w przedszkolu.Moim sponsorem jest kobieta(bez dogaduszek prosze:),pomogła mi tyle razy ,że aż sie wzruszyłem jak to pisze,kobieta anioł.Poznałem ją w pracy ,odkąd nie piłem,zaprowadziła mnie za reke na mityng i została moim sponsorem.Jeśli szczerze zależy nam na trzeżwości od początku,cały świat zrobi wszystko by nam sie udało.Dziś ze wzgledu na odległość i dlatego że już coś wiem o trzezwości nazwałem moje rozmowy ze sponsorem konsultacje,i to też jes dobre.Po 10 latach trzeżwości nie jestem, doktor habilitowany,ale moge być pielegniarzem:))Wesołych świąt

Wróć do CENTRUM POWITAŃ