Zarejestruj się

Witam kochani

Jesteś nowy/nowa na naszym Forum? Tu możesz się przywitać

Moderatorzy: jerzy, Opiekun forum, Admin merytoryczny

Opiekun forum
Awatar użytkownika

Re: Witam kochani

Postautor: jerzy » 16 lis 2017, 16:36

Mike, z samego bycia tutaj siły ci nie przybędzie, ale jak dobrze pójdzie dojdziesz do bezsilności... Pewnie jeszcze ci to nic nie mówi, a może jednak?... :)
Nie ma drogi na skróty do miejsca,
do którego dojść warto...

Spróbuj, na początek, zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność...

domownik

Postautor: kos » 18 lis 2017, 00:37

Cześć Mike. Życzę odnalezienia właściwej drogi trzeźwego życia.
Co do siły. Ja nie mam sił, aby nie pić wódki. Jest ona ode mnie silniejsza. Jak to się dzieje, że nie piję parę ładnych latek? A właśnie dlatego, że codziennie, co chwila pamiętam o mojej bezsilności względem alkoholu - i to stało się moją siłą. Dzięki temu jestem uważny, ale też odważny kiedy trzeba zadziałać dla zachowania abstynencji. Dlatego też doceniam znaczenie daru abstynencji, potrafię Sile Wyższej dziękować za to co dostałem w dzisiejszym dniu - najpierw za to że się nie napiłem, a później różne takie drobnostki z szarego życia, które dla mnie stają się niezwykle ważne.

domownik

Postautor: Antea » 22 lis 2017, 11:02

WITAJCIE KOCHANI
27 LISTOPADA mija 3 lata jak ostanio się upiłam alkoholem .BRAK MI SŁÓW .u mnie zmiany,zmiany ,zmiany. staram się żyć czytym sercem , Dziękuję że byliście ze mną na poczatku trzeźwości i wspieraliście mnie . Dziękuję dobre duszki . Codziennie czytam 24 godziny na dobę i wasze doświadczenia życiowe.
Pogody ducha

senior
Awatar użytkownika

Postautor: jal » 22 lis 2017, 14:08

Aneta szczerze gratuluję ! - trzy lata to szmat czasu,tak trzymaj ...itd ! :)
Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Opiekun forum
Awatar użytkownika

Postautor: jerzy » 22 lis 2017, 16:09

Niech ci się dzieje coraz lepiej w tym twoim nowym, bo trzeźwym życiu... :D

domownik

Postautor: Antea » 03 sty 2018, 09:02

Dziękuję Wam drodzy forumowicze :) za wsparcie ,nadzieję i za to że dzieliliście się ze mną swoimi doświadczeniami na drodze trzeźwości. Nie można być trochę alkoholikiem ,nie można alkoholikowi pić kontrolowanie, ponieważ jak raz nauczymy się jeździć na rowerze to już wtedy nasz móżg zapamieta to na zawsze.Dokładnie jest tak samo z piciem alkoholu. Nie biorę do ust pierwszego łyka alkoholu.
Ostani pół kieliszka alkoholu wypiłam na Sylwestra w 2014 r. mój pijany umysł niczego by nie doświadczył gdybym nie zaufała trzeźwym alkoholikom.Nie można być trochę alkoholikiem to ciężka do leczenia ,podstępna choroba nie ma czasu do stracenia im wcześcniej ktoś odkryje, że jest alkoholikiem powinien udać się jak najszybciej do AA lub do terapeuty od uzależnień .
Pogody ducha

senior
Awatar użytkownika

Postautor: jal » 03 sty 2018, 17:18

Aneta to już sporo czasu... gratuluję i tak trzymaj.
Odnośnie AA - pełna zgoda.

Opiekun forum
Awatar użytkownika

Postautor: jerzy » 03 sty 2018, 22:02

Zatem na ten rok i wszystkie następne; wszystkiego dobrego, a w tym jak najwięcej wszystkiego trzeźwego... :D

użytkownik

Postautor: Malena » 25 sty 2018, 19:14

Cześć. Nie piję trzeci miesiąc. I trzeci miesiąc jestem w terapii. Jestem alkoholiczką, o której piszą ostatnio, ze jest "wysokofunkcjonująca". 4 lata picia dzień w dzień tak, że nikt się nie zorientował. Niemal codziennie piłam jedno, potem dwa, a potem do 4 piw. Wszystko wieczorem, do chipsów i filmu, żeby się "rozluźnić". Aż jednego wieczoru było tych piw ok. 7,8 i rzeczywistość pamiętam jak we mgle. Przestraszyłam się i za kilka dni pojawiłam u terapeuty. Stosuję zalecenia dla trzeźwiejących, HALT (z różnym skutkiem) i 24h; i próbuję nie uciekać od czucia... Czasem nie mam sił... Dlatego Was znalazłam

senior
Awatar użytkownika

Postautor: jal » 26 sty 2018, 06:02

Jar też byłem na stanowisku kierowniczym... udawało się moje pijaństwo ukrywać kilka lat potem już wszyscy wiedzieli.
Podałem się do dymisji i zająłem się zdrowieniem wpierw w AA potem na różnych terapiach do studiów włącznie...
Fajnie że coś robisz... od czegoś trzeba zacząć,dalej zobaczysz ?

domownik

Postautor: kos » 26 sty 2018, 14:20

Malena pisze:Czasem nie mam sił...

To jesteś bardzo silną kobietą, bo ja nigdy nie mam sił, do tego stopnia, że ogłosiłem swoją bezsilność wobec alkoholu i że nie kieruję własnym życiem. Nie mam sił aby walczyć z alkoholem i tym wszystkim... na szczęście jest coś/ktoś silniejszy ode mnie, kto może i chciał wyprowadzić mnie z tej matni.

Poprzednia

Wróć do CENTRUM POWITAŃ