Zarejestruj się

Coś na spanie po odstawieniu alko.

Zanim zaczniesz pisać przeczytaj, regulamin i instrukcje

Moderatorzy: jerzy, Admin merytoryczny

użytkownik

Coś na spanie po odstawieniu alko.

Postautor: pioookowalski » 22 sie 2017, 19:46

Dobry wieczór,
moja "przygoda" z alkoholem zaczęła się w wieku bodaj 13-14 lat. Wtedy upiłem się po raz pierwszy. Wcześniej również miałem okazję spróbować alkoholu, ale nie do tego stopnia żeby się upić. Od 16 roku życia można powiedzieć, że spożywałem różnego rodzaju trunki regularnie (3 dni w tygodniu). Jak skończyłem 17 doszły do tego rozmaite substancje psychoaktywne i tak ten błogi stan trwał jakieś 4-5 lat. Byłem wtedy na studiach i pomyślałem, że wypadałoby coś z tym zrobić. Kosztowało mnie to sporo wysiłku, ale rzuciłem wszystko, zostały "tylko" alkohol i papierosy. Dawki alkoholu nie były jakieś porażające...na co może może pozwolić sobie biedny studenciak, ale były przecież nalewki, wóda z mety, poncz :-) i jakoś się "bidowało".
Tak leciały kolejne latka...w wieku 30 lat postanowiłem rzucić papierosy. Udało mi się. Do tej pory nie palę i nie zamierzam ponownie zacząć.
Nie chcę zbytnio się rozpisywać...aktualnie jestem przed 40stką i z nałogów pozostał mi alkohol. Czuję, że muszę z tym skończyć (lub mocno ograniczyć), bo coś w końcu się posypie.
Aktualnie nie piję jakichś dużych ilości, bo jeszcze głowa jakoś pracuje i wiem, że mam pracę, dom, rodzinę...poza tym nie lubię się upijać do nieprzytomności. Jak przychodzi wieczór lubię walnąć kilka drinków, jakieś piwko (300-400 gram alko albo 5-6 mocnych browarów). Jestem świadomy, że to nie jest normalne i chciałbym powoli z tego wyjść.
Jestem obecnie na takim etapie, że chyba bez większych problemów mógłbym zaprzestać picia w tygodniu (tak na dobry początek), ale mam zajebiste problemy ze snem i tego najbardziej się boję. Nie piłem 3-4 dni, ale to było równoznaczne z nieprzespanymi nocami.
Macie jakieś "cudowne" sposoby na spanie? Najlepiej jakieś tabletki dostępne bez większych problemów.

senior
Awatar użytkownika

Re: Coś na spanie po odstawieniu alko.

Postautor: jal » 23 sie 2017, 01:12

Witaj na forum :)
Po zaprzestaniu picia mogą zaistnieć różne sensacje z naszym zdrowiem... organizm nadal potrzebuje alkoholu z racji uzależnienia fizycznego.
Rozumiem,że pytasz o środek na sen po zaprzestaniu picia ? bo dawki jakie stosujesz to już nie są "normalne".
Miałem podobnie,nie mogłem spać albo spałem zrywami, nie mówiąc już o koszmarach sennych... i tak było kilka miesięcy,nie chciałem brać farmakologii aby się nie uzależnić od następnego świństwa.
Wprawdzie lekarz zalecił mi coś uspokajające ale działanie miało mizerne... na terapii odradzono mi branie czegokolwiek.

Przemęczyłem się... a teraz sypiam przy włączonym cicho radiu.

Nie stosuj argumentu: nie mogę zasnąć więc piję,bo to ma krótkie nogi.Poszukaj innych powodów aby przestać pić - bo warto...
powodzenia :)
Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Opiekun forum
Awatar użytkownika

Postautor: jerzy » 23 sie 2017, 20:21

Poradnia leczenia uzależnień, tam są fachowcy, zdiagnozują cię i wprowadzą na właściwą drogę. Trzeba będzie to coś przepiszą.
Oprócz tego mityngi, sponsor i Program Dwunastu Kroków.

A na spanie? Lektura o twoim problemie do oporu... Przestaniesz się wtedy raczej łudzić, że dasz radę sam...

Pozdrawiam i zachęcam na poważnie, profesjonalnie wziąć się za siebie..
Nie ma drogi na skróty do miejsca,
do którego dojść warto...

Spróbuj, na początek, zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność...

użytkownik

Postautor: NiceMike » 16 lis 2017, 13:33

determinacja oraz samozaparcie na pewno pomogą ci przezwyciężyć wszelkie problemy.

Opiekun forum
Awatar użytkownika

Postautor: jerzy » 16 lis 2017, 16:32

Wiesz Mike, determinacja i samozaparcie w jego problemie pomogą mu podobnie jak w rozwolnieniu... Jak?... To sobie dopowiedz... :)
Nie ma drogi na skróty do miejsca,
do którego dojść warto...

Spróbuj, na początek, zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność...

domownik

Postautor: kos » 18 lis 2017, 00:42

Niektóre problemy wymagają specjalistycznej pomocy. Pijąc uważałem, że tak nie jest, że sam ze wszystkim sobie poradzę, ale to nie jest prawda. Takie myślenie było jednym z objawów mojej choroby.

Wróć do Zasady pisania na forum